ІСТОРІЯ ЧАЮ

Історія чаю
Вже більше тисячі років чай допомагає нам починати новий день. Дізнайся його дивовижну історію.
Історія чаю в Китаї
Найперші згадки про традиції чаювання знаходять в Китаї. За переказами, в котел, в якому слуги кип'ятили воду для імператора Шень-нун, впали кілька листочків чайного дерева. Відвар здався імператору смачним і дав бадьорість. Таким чином була приготовлена перша чашка чаю.
Історія чаю в Японії
Насіння чаю в Японію завезли буддійські ченці з Китаю під час правління династії Тан. Японці полюбили чай і прийняли його в свою культуру, а також створили відому японську чайну церемонію.
Чай в Європі
Португальці були першими європейцями, що почали писати про традиції чаювання. Багато місіонерів і торговців з Португалії жили в Азії і привозили чай на батьківщину в якості подарунка. Голландці вперше почали привозити чай на продаж. У той час це був найдорожчий напій, і тільки представники вищого суспільства могли його собі дозволити.
Історія чаю в Британії
Головні цінителі чаю з самого початку не знаходили в ньому нічого примітного. Але це тривало лише до тих пір, допоки король Карл II не одружився на португальській принцесі Катерині Брагансской - великій прихильниці чаю. Бажаючи не відставати від королеви, британці відмовилися від кави і стали обирати чай.
Історія післяобіднього чаю
Післяобідній чай придумала Анна Рассел, герцогиня Бедфордська. Вдень герцогині часто хотілося перекусити. І вона зрозуміла, що чай Дарджилінг із тістечком або сендвічем буде ідеальним рішенням. Так на світ з'явився післяобідній чай.
Продаж і контрабанда чаю
Через високі податки, чай в Британії коштував дорого. Ця обставина відкрила двері для контрабанди і нелегального споживання чаю. У 18 столітті чай переважно імпортувався нелегально. Уряд знизив податки, і чай швидко перетворився в доступний напій.
Історія чайних пакетиків
Вважається, що чайний пакетик винайшов Томас Салліван, торговець з Нью-Йорка. Томас Салліван відправив своїм клієнтам зразки чаю в шовкових мішечках. Вони припустили, що чай треба заварювати прямо в мішечку, і це виявилося дуже зручним. Таким чином, на світ з'явився чайний пакетик. Від китайських імператорів до португальських принцес і торговців з Нью-Йорка - нам потрібно подякувати самим різним людям за чашку чаю Lipton®. Підніми свою чашку за всіх них, коли наступного разу будеш пити підбадьорливий чай.
TOP